www.fretki.org.pl

fretkorum - i wszystko jasne ;)
Teraz jest 04-12-2021 22:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mioty 2008
PostNapisane: 03-03-2008 20:52 
Zaglądacz
Zaglądacz
Kobiety

fretki: Gruber, Rene ['] i Otto [']
ewa37 napisał(a):
2-3 mioty testujace pod kontrola robi, i jest to dla dobra innych fretek, bo weci w ten sposob zdobywaja nowa wiedze.

Ok proszę o odpowiedzi na pytania -
1. czy macie zgodę powiatowego weterynarza na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na hodowli zwierząt laboratoryjnych lub dostarczaniu zwierząt doświadczalnych? (Dz.U.05.33.289 art. 13. Art. 13. ust. 1. Prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na hodowli zwierząt laboratoryjnych lub dostarczaniu zwierząt doświadczalnych wymaga uzyskania zezwolenia powiatowego lekarza weterynarii.)
2. czy macie zgodę lokalnej komisji etycznej na przeprowadzenie waszego doświadczenia? (Dz.U.05.33.289 Art. 20. ust. 1. Zgodę na przeprowadzenie doświadczenia wyraża lokalna komisja etyczna na wniosek kierownika projektu.)

Przepisy karne:
Dz.U.05.33.289 art. 45 Kto prowadzi hodowlę zwierząt laboratoryjnych lub dostarcza zwierzęta doświadczalne ust. 1 bez wymaganego zezwolenia podlega karze aresztu albo grzywny. oraz Dz.U.05.33.289 art. 46 Kto przeprowadza doświadczenie bez wymaganej zgody na jego przeprowadzenie albo niezgodnie z zatwierdzonym projektem doświadczenia, podlega karze aresztu albo grzywny.

Kto będzie podlegał karze grzywny albo karze aresztu? Wy czy Bogusz? :roll:

PostNapisane: 03-03-2008 20:58 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kolegium FFR
Kobiety

fretki: Loki, Mafia, Laila, Lennox, Catori, Hope, Babe, Zuzia, Tola
Fred(*), Fiba(*), Fela(*), Lilka(*), Albik(*), Żaba (*), Klusia(*), Zula(*)Zołza(*), Spinka(*)
labiszcze- Karina:)
ewarm co rozumiesz pod pojęciem czystych albinosów? i jak wyglądają wg ciebie nieczyste albinosy? i na krycie tej właśnie pary mamy pełne przyzwolenie osób, które zajmują się genetyką

Snow- no niezmiernie mi przykro, że Twoje samce jakoś tak dostawały i na jednej i na drugiej wystawie jedne z najniższych ocen... no ale cóż, nic na to nie poradzę
skoro miałaś takie ale do OSHF, to dlaczego nie zrezygnowałaś już po poprzedniej wystawie? i co cię boli w katalogach? tak ci to przeszkadza, że udało mi się zrobić coś fajnego i zostało to docenione? to może od razu powiedz, że słowacka i węgierska wystawa też były ustawione? i jaka niby promocja? owszem widziałam aż niesmaczne, wielkie próby reklam niektórych hodowli, ale nie zauważyłam tam ani mojej ani Bungo...
w sprawie Mantry (jak również Mychy) proponuję ci wykonać tel do Bungo i się zapytać co i jak- zapewniam, że dostaniesz wyczerpującą odpowiedź, bo nie ma niczego do ukrycia
o kryciu samic więcej niż raz, w przypadku braku ciąży, może nie zaczynaj rozmowy, bo sama dawałaś w zeszłym roku samca do takiej samicy
krycie samicy po nieudanej ciąży zakończonej martwym porodem- może to rozwiniesz? albo może próbujesz uderzać do mnie? tylko się boisz powiedzieć wprost? czekam z niecierpliwością na rozwinięcie, bo ja nie miałam nic do ukrycia ani rok temu (gdzie wszystko było dokładnie opisane), ani teraz
masz jakieś jeszcze, ale konkretne zarzuty? to napiszę Ci to samo, co harpiji- jak masz jakiekolwiek informacje o nieprawidłowych kryciach wśród członków Stowarzyszenia, to dla dobra organizacji, a przede wszystkim zwierząt i ich przyszłości, powinnaś to niezwłocznie oficjalnie zgłosić (dla przypomnienia mail do zarządu- zarzad@fretka.org.pl)- skoro tego nie zrobiłaś, to znaczy że albo mijasz się z prawdą, albo działasz na szkodę zwierząt i Stowarzyszenia- to samo się tyczy wszystkich osób, które tworzą ploty na boku
po tym co piszesz, rozumiem, że Cosmo miał zrobione badania genetyczne? bo wiesz, ja słyszałam coś innego na temat tych kwestii, jak i pomysłu i sposobu na dopuszczenie go do rozrodu- z miłą chęcią się przekonam, że nie jest to prawdą
i troszkę za późno na twoje refleksje na temat trzymania maluchów po nim z dala od OSHF- masz tego pecha, że dopuściłaś go do samicy zarejestrowanej...
i jeszcze jedno- jakoś tak zawsze wychodzi, że wszyscy są w normalnych kontaktach w OSHF, nie mają ze sobą problemów, jak również spora grupa osób, która nie jest bezpośrednio zaangażowana w działalność Stowarzyszenia, a ma coś wspólnego z hodowlą, czy po prostu pomaga- tylko zawsze są problemy i ma problemy kilka osób ze Śląska...
w sumie jedyne, co mogę w tym momencie powiedzieć na Twój temat- zacznij myśleć samodzielnie, na pewno wyjdzie Ci to na dobre...

PostNapisane: 03-03-2008 21:24 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kobiety
Kolegium FFR

fretki: Kubuś i Tosia
Kajtuś już za mostem
Wiesz Jula o co chodzi, fretki z kompletnym brakiem barwnika w skórze i tęczówce. Nie znam przepisów towarzystwa hodowców i tu nie zabieram głosu. Brak pigmentu świadczy o zejściu się dwóch genów recesywnych i każde z potomstwa będzie albinosem, również z parą takich genów. Natomiast zetknięcie się jednego tylko genu recesywnego z genem innej fretki barwnej może dać odmiany albinotyczne i barwne ,w zależności czy ta druga fretka jest homo- , czy heterozygotą. Ja to ujmuję tylko od strony genetycznej.
O pozwoleniach i przepisach się nie wypowiadam. Na Twój temat - nawet nie wiedziałam o Twoim istnieniu.

PostNapisane: 03-03-2008 21:25 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

Meyham zwierzaki nie siedza w laboratorium nie maja podawanych, testowanych na nich lekow, sa obserwowane tylko wiecej, Cosmo mial wiecej analiz przeprowadzonych i tyle, a to moze kazdy wlasciciel fretki robic noszac ja codziennie do 10 wetow i nie trzeba na to zezwolenia, zostala wyrazona opinia ze moga byc dopuszczone bo to nie jest niebezpieczne dla zycia przyszlych maluchow. A to ze mialy maluchy beda przed wydaniem dokladnie tez zbadane to chyba nie jest prawnie zabronione ?
Czyli Jula na albinosach moze robic pod kontrola genetykow doswiadczenia i ma na to zezwolenia ma zarejestrowana hodowle w urzedzie skarbowym ? placi podatki ? No i jak te na albinoskach doswiadczenia sa przeprowadzane to gdzie bedzie sie mozna o wynikach dowiedziec ?
Bo co do miotu Cosmo juz pisalam ze wszystko pozniej bedzie dokladnie opisane

PostNapisane: 03-03-2008 21:29 
Fretkoświr
Fretkoświr
Zołzy i Zołziki
Kobiety

fretki: Liesel (Liszka oraz alter ego Licho), Cziko i Franka
Wiesel (Wisia) [*], Fussel Adamowicz (Fuzio) [*]
Skoro 10* wetów wyraziło opinię o braku przeciwskazań do dopuszczenia, to ja poproszę o dane tych wetów** lub stosowne zaświadczenia - nie powinno być z tym kłopotów.

* edit.: może to 10 to przenośnia, ale moja prośba nadal pozostaje bez zmiany
** lubię sama dowiadywać się u źródła, a sprawa zaczęła mnie ciekawić, bo nie trzyma się kupy z tym, co do tej pory udało mi się przeczytać i czego udało mi się dowiedzieć

Niezależność poglądów to zaleta. Do momentu, kiedy te poglądy są wciskane wszystkim jako jedynie słuszne. Mam alergię na: krowie mleko, kłamstwa, prostactwo, zakulisowe rozgrywki, ... Lista alergenów wydłuża się z każdym dniem.
Всё ещё возможно

PostNapisane: 03-03-2008 21:38 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

Jo 10 wetow jak dobrze zauwazylas jest przenosnia, zaswiadczenie bedzie wystawione bez problemu i moze byc przedstawione na forum ale nie musi, bo nie widze ze takie same wymagania dotycza innych hodowcow ze musza przedstawic zaswiadczenie ze ktos zezwolil na laczenie albinosa a albinosem lub arlekina z dewem. Napewno zaswiadczenie takie bedzie dolaczone do kazdego malucha i otrzyma je nowy wlasciciel. A w tym temacie tak naprawde chodzi o dobro maluchow ? czy tylko na nagonke na pewne osoby a na inne jest przymykane oko i nie musza sie z niczego tlumaczyc. Bo tak sobie siedze i czytam i cos tu wlasnie nie trzyma sie kupy.

PostNapisane: 03-03-2008 21:51 
Fretkoświr
Fretkoświr
Zołzy i Zołziki
Kobiety

Jeżeli nie ma nic do ukrycia, to nie rozumiem dlaczego miałby być problem z podaniem danych weta/wetów (lub pokazania zaświadczenia), którzy uważają, że dodatkowy pazur to "takie nic" i można rozmnażać takiego zwierzaka. No chyba, że mamy do czynienia z sytuacją, która na forum miała już kiedyś miejsce. Dziewczyna zasłaniała się tym, że ktoś jej pozwolił, przedstawiła "zaświadczenie" i... po sprawdzeniu okazało się, że osoba, która rzekomo wystawiła zaświadczenie nic o tym nie wie i o żadnym pozwoleniu nie było mowy.
Jak jest inaczej, to nie rozumiem w czym problem.
W końcu np. na zlot fretkowy wieziemy zaświadczenia o tym, że zwierz jest zdrowy, ludzie wklejają wyniki sekcji czy badań. Skoro działamy dla dobra fretek, to po co ukrywać szczegółowe badania?
I mnie tak samo interesuje sprawa dodatkowego pazura jak sprawa łączenia albinosów i chętnie poznałabym osobiście weterynarzy, którzy twierdzą, że tak jest ok, zeby upewnić się czy aby są pewni co robią i dlaczego tak twierdzą.

Niezależność poglądów to zaleta. Do momentu, kiedy te poglądy są wciskane wszystkim jako jedynie słuszne. Mam alergię na: krowie mleko, kłamstwa, prostactwo, zakulisowe rozgrywki, ... Lista alergenów wydłuża się z każdym dniem.
Всё ещё возможно

PostNapisane: 03-03-2008 22:01 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

Dzieki Jo za bezstronne podejcie do sprawy, zaswiadczenie mialo byc przedstawione na forum oficjalnie ale teraz nie bedzie, moze byc przeslane do moderatorow ale bez zgody na publikacje danych z tego zaswiadczenia. Prawdziwosc tez jest do potwierdzenia bo moge sie poswiecic i poswiadczyc w Ambasadzie .

PostNapisane: 03-03-2008 22:13 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Muszolek[*], Irys[*], Toronto[*], Didi[*], Midi, Shanty, Unathi, Lady Hope, Nadia, Lokesh, Ivko, Ebola
A te mlauchy też będziecie we Włoszech badać i tam będą im wystawiać zaświadczenia ??

PostNapisane: 03-03-2008 22:24 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

kle0 napisał(a):
A te mlauchy też będziecie we Włoszech badać i tam będą im wystawiać zaświadczenia ??

Gdzie beda mieszkac dowiesz sie jak juz je przedstawia nowi opiekunowie, a beda badane w zaleznosci od miejsca zamieszkania.
A Twoje maluchy po arlekinie i dewie bedziesz badala w Polsce czy w Niemczech ? bo wiesz ze moga byc gluche, moga miec problemy z rozszczepionym kregoslupem, moga miec niedorozwoj mozgu ? oczywiscie moga ale nie musza i miemy nadzieje ze nie beda, a jak widzisz sa to powazniejsze problemy niz 6 palcow w jednej lapce.Na ten temat jest ogromna ilosc publikacji ale jakos nikt tego nie chce czytac.
Zeby miec wiedze nie trzeba byc genetykiem, wystarczy poczytac to co madrzejsi oficjalnie opublikowali.

PostNapisane: 03-03-2008 22:26 
Fretkomaniak
Fretkomaniak
Kolegium FFR
Kobiety

fretki: Loki, Mafia, Laila, Lennox, Catori, Hope, Babe, Zuzia, Tola
Fred(*), Fiba(*), Fela(*), Lilka(*), Albik(*), Żaba (*), Klusia(*), Zula(*)Zołza(*), Spinka(*)
labiszcze- Karina:)
oj, Ewuniu, na sprawach skarbowych to ty się niestety słabo znasz, więc może nie powtarzaj głupot za pewnymi osobami, bo się przejedziesz ;)

Jo- wszystkie zebrane materiały na temat albinosów powinny być na stronie OSHF do końca tygodnia, wraz z podaniem źródeł (są to materiały obcojęzyczne i do wrzucenia na stronę je tłumaczymy- trochę to nam zajmie, bo mamy swoje codzienne obowiązki)- zostaną przesłane również do Was, do wykorzystania na forum- Ola może również porozmawiać na ten temat z Prazmem, myślę że z miłą chęcią podzieli się swoją wiedzą na ten temat :)

PostNapisane: 03-03-2008 22:46 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

fretki: Muszolek[*], Irys[*], Toronto[*], Didi[*], Midi, Shanty, Unathi, Lady Hope, Nadia, Lokesh, Ivko, Ebola
Ewa ja wiem, że tobą ze złości rzucało jak się nam zdrowe maluchy urodziły
na nic się zdały tańce do Karmy, co ?
O syndromie Waandemburga informowałam zainteresowanych na długo
przed porodem.
Maluchy w 2 dobie życia były u weta ( z powodu skaleczonej łapki Ulissesa)
i wyobraź sobie że wetka polecona na forum nie dopatrzyła się
żadnych ułomności u mluchów.
Chcesz nr tel, możesz zadzwonić i się spytać.
Materiały którymi się podpierasz
i te które zastały użyte do opracowania na petworku
pisanego przez ciebie pod pseudonimiem dotyczą, bydła i drobiu
Ja nie wiem moje fretki nie wyglądają jak krówki :D

żeby ukrócić już wymyślanie na mój temat,
genetyk stowarzyszeniowy nie miał żadnych obiekcji dot
krycia mojej Irys Davem, Corina właścicielka Dava również nie mała takich obiekcji
(a jest to kobieta, która klaszcze przy każdym przybranym gramie maluszków,
i która razem ze mną siedziała cała noc na necie jak Irys rodziła)
A zdjęcia które zdobyłyście nielegalnie ( i za co odpowiecie oczywiście )
przedstawiają wisienkę Irys po kryciu, jak już wcześniej pisałam
miały ona mi potwierdzić, że doszło do aktu.
Irys miała gołe łapki bo była w trakcie wyfutrzania ( co można zgonić na pogodę jak i na
poprzednią rujkę w którą weszła w październiku), na co wskazuje
zabarwienie skóry.

A wy pokryłyście samiczkę samcem z wadą genetyczną,
a teraz się zasłaniacie byle czym.
Niby jakie badania miał robione Cosmo ??
Bo jak rozmawiałam jakieś 2 mc temu ze
Snow, a miała już wtedy Cosma
to pisała mi że będzie u weta tylko na
badaniu palpacyjnym, no chyba że ten wet
jest jakimś jasnowidzem

PostNapisane: 03-03-2008 22:50 
Zaglądacz
Zaglądacz
Kobiety

ewa37 napisał(a):
Meyham zwierzaki nie siedza w laboratorium nie maja podawanych, testowanych na nich lekow, sa obserwowane tylko wiecej, (...) zostala wyrazona opinia ze moga byc dopuszczone bo to nie jest niebezpieczne dla zycia przyszlych maluchow. A to ze mialy maluchy beda przed wydaniem dokladnie tez zbadane to chyba nie jest prawnie zabronione ?

Ewa, to dlaczego wcześniej pisałaś, że to testy na 2-3 miotach? Na takie testy TRZEBA mieć zezwolenie weta i lokalnej komisji etycznej, pod rygorem kary grzywny albo kary pozbawienia wolności. I ja mówię całkiem poważnie, nie naskakuje na Ciebie.
Zgodę macie na dopuszczenie samca z wadą, a nie na testowanie czy z takiej krzyżówki wyjdą czy nie wyjdą chore zwierzęta.

ewa37 napisał(a):
Czyli Jula na albinosach moze robic pod kontrola genetykow doswiadczenia

Z tego co wiem, Jula NIGDZIE nie pisała że robi doświadczenia.
Inna sprawa że "Albinizm wywołany jest przez brak enzymu tyrozynazy przekształcającego prekursor melaniny w barwnik melaninę. Warunkuje go gen recesywny homozygotyczny. Cechę tę zaliczamy do genetycznych anomalii pigmentacji, która jest niekorzystna dla osobnika (są bardzo wrażliwi na promienie UV, szybko reagują stanami zapalnymi skóry, łatwo występują pęcherze i zrogowacenia). W zasadzie albinizm występuje rzadko, aczkolwiek u niektórych gatunków zwierząt (króliki, tchórze, szczury, świnki morskie, myszy, papugi) stał się cechą charakterystyczną dla niektórych odmian" źródło wikipedia.
Ale to już powiedziała ewarm.

PostNapisane: 03-03-2008 22:59 
Fretkoaktywny
Fretkoaktywny
Kobiety
Nocne Marki

Kleo to ze sa zdrowe maluchy to dobrze, i nikt im zle nie zyczy, bo wierzyc w 21 wieku w zabobony, karme to swiadczy o poziomie wypowiadajacego sie. :lollol:
Wet Snow mogl tylko palpacyjnie badac go, to nie on jest osoba zaangazowana w sprawe, wiec nie musi byc jasnowidzem, ale Twoja wetka jasnowidzem chyba jest jak stwierdza u 2 dniowego malucha ze nie ma wad genetycznych.
Meyham moglam uzyc nieodpowiedniego wyrazenia, 20 lat braku dostepu do jezyka polskiego daje sie we znaki.
Jak wynika z opisu albinizmu sa to chore geny jednak i nie ma problemu laczenia albinosa z innym kolorem, ale nie laczy sie 2 albinosow razem bo to polaczenie 2 zwierzakow z problemem genetycznym.

PostNapisane: 04-03-2008 7:45 
Zaglądacz
Zaglądacz
Kobiety

ewa37 napisał(a):
Meyham moglam uzyc nieodpowiedniego wyrazenia, 20 lat braku dostepu do jezyka polskiego daje sie we znaki.

W co jak w co, ale w fakt braku dostępu do języka nie uwierzę. Skoro nie myślisz po polsku to myśl po jakiemuś tam (nie wiem z jakim językiem miałaś styczność) a pisanie na forum publicznym że robicie testowe mioty dla "dobra nauki i dla poszerzenia wiedzy wetów" po polsku, po angielsku czy chińsku ma taki sam sens! Podchodzi pod ustawy które podałam w poście wyżej. Tylko nadal nie wiem kto będzie za to odpowiadał?

PostNapisane: 04-03-2008 8:46 
Fretkoświr
Fretkoświr
Zołzy i Zołziki
Kobiety

Ewa, jeśli chodzi o łączenie 2 albinosów - wczoraj rozmawiałam z austriackim wetem - było późno w nocy, a ja nie jestem biegła w niemieckim słownictwie medycznym, ale zrozumiałam, że chociaż nie jest to dobry pomysł krycie albinosa albinosem, to jeśli zna się przodków owych albinosów i nie były to albinosy (mam nadzieję, że nie pokręciłam), to jest to krycie obarczone ryzykiem, ale mniejszym.

Всё ещё возможно

PostNapisane: 04-03-2008 10:57 
Fretkociekawski
Fretkociekawski
Kobiety

Ewa to, że wy tańczycie do karmy w intencji
śmierci mlauchów, czy pustych kryć to tylko daje świadectwo ,
że z wami nie wszytsko oki jest :niewiem:
Co do mojej wetki, to czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Choroby genetyczne u ludzi spowodowane mutacjami genomowymi:
• trisomia 21 pary chromosomów (2n=47) tzw. zespół Downa lub idiotyzm mongoidalny – objawia się niedorozwojem umysłowym, niski wzrost, skośne szpary powiekowe, nieprawidłowości w rozwoju zębów, duży język, wąskie podniebienie, wady narządów wewnętrznych; pomimo upośledzenia chorzy osiągają pewien stopień rozwoju umysłowego; wykazują typowe cechy charakterologiczne – pogodne usposobienie, instynkt społeczny, upór; zespół Downa predysponuje do występowania białaczki (10x częściej)
• trisomia 13 pary chromosomów (2n=47) tzw. zespół Pataua – objawy: niedorozwój umysłowy, wady oczu, deformacja uszu, rozczep wargi, polidaktylia, wady narządów
• trisomia 18 para tzw. zespół Edwardsa – objawy: głęboki niedorozwój umysłowy, wady rozwojowe, wczesna śmierć w okresie niemowlęcym
• zespół Klinefeltera 2n + XXY u mężczyzn (niedorozwój jąder, obniżona inteligencja) i 2n + 3X u kobiet (zaburzenia miesiączkowania lub wtórny brak miesiączki, niski stopień inteligencji)
• zespół Turnera 2n + X – (niski wzrost, infantylizm narządów płciowych, bezpłodność)
• trisomia 13 pary chromosomów (2n=47) tzw. zespół Pataua – objawy: niedorozwój umysłowy, wady oczu, deformacja uszu, rozczep wargi, polidaktylia, wady narządów

Żródło :
http://209.85.129.104/search?q=cache:8L ... cd=6&gl=pl

http://www.kgm.amp.edu.pl/uploads/media/BLOK_IIa_01.pdf - tu na 4 stronie są ciekawe rzeczy,
zespół Patau i Edwardsa
trisomia 13 pary chromosomów (2n=47) tzw. zespół Pataua – objawy: niedorozwój umysłowy, wady oczu, deformacja uszu, rozczep wargi, polidaktylia, wady narządów - Mutacje Chromosomowe Liczbowe

Twisty Cats nie stanowią odrębnej rasy. Tym terminem określono genetycznie zniekształcone koty zarówno rasowe jak i nierasowe, u których występuje polidaktylia, czyli zbyt duża ilość palców. Bywa, że koty takie mają dodatkowo zniekształcone ogony poprzez ich skrócenie czy nienaturalne skręcenie. Mam nadzieję, że koty takie nigdy nie zostaną uznane przez żadne ze stowarzyszeń hodowlanych.

obiektem centralnym jest kot. Ma on szczególną cechę (nie wiem czy widać przy tej rozdzielczości) - nadliczbowe palce (tzw. polidaktylia). Na tylnych łapach - 5 (powinno być 4), a na przednich 6. Jest to cecha genetyczna, przekazywana genem dominującym, dość rzadka.

Źródło: http://209.85.129.104/search?q=cache:q_ ... cd=1&gl=pl

PostNapisane: 04-03-2008 12:50 
Admin
Admin
Kolegium FFR
OSY
Kobiety
F.A.A.

do ewa37:
Z całym moim szacunkiem do Ciebie i podziwem dla zapału, z jakim bronisz krycia Cosmo zapytam jednak, jak wyglądają Twoje wypowiedzi na temat krycia eksperymentalnego, tylko dla wybranych, w celach badawczych, dla dobra fretek w świetle choćby takiego ogloszenia:
Cytuj:
Domowa Hodowla Fretek White Star*PL ma zaszczyt poinformować o planowanych miotach w 2008 roku.
W połowie marca oczekujemy przyjścia na świat maleństw po Niode Axa (ciemny tchórz arlekin) i Cosmo w Syberian Monster (czekoladowa angora) Maleństwa najpewniej będą pół angorami, możliwe kolory to silver, arlekin, tchórz itp.
Maluszki opuszczają hodowlę po ukończeniu 8 tygodni (najczęściej w 9-10 tygodniu) są odrobaczone, zaszczepione pierwszą dawką przeciw nosówce, zachipowane. Będą posiadały metryki OSHF "Fretka", przy odbiorze malca wymagamy podpisania umowy.
Zapraszamy do zadawania pytań, na wszystkie postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć.
pogrubienie moje
źródło: http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/h ... _7045.html
Czyli Ty piszesz o eksperymentach, a hodowla ogłasza normalny miot z metrykami. Coś Wam się opinie o tym miocie niezbyt zgadzają... A biorąc pod uwagę fakt, że ogłoszenie było napisane przed moim poruszeniem tematu, a Twoje wypowiedzi potem, to .....

PostNapisane: 04-03-2008 13:09 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Albert, Mississipi, SpeedUcha, Księciunio-Gapcio, Linka-Pętelka na zawsze w moim sercu [*]
kle0 napisał(a):
na nic się zdały tańce do Karmy, co ?

Nie zabieram głosu, chociaż mam swoje zdanie na temat tego, co tu się dzieje. Jednakże chciałabym rozumieć WSZYSTKO, a ten tekst jest dla mnie kompletnie "black magic". Czy ktoś może mnie oświecić?

PostNapisane: 04-03-2008 13:24 
Fretkoświr
Fretkoświr
Zołzy i Zołziki
Kobiety

Obstawiam, że chodzi o pewien rytuał mający na celu nasycenie np. figury reprezentującej coś złą energią (coś w stylu voodoo).
Ale z okultyzmem, drogie panie, radzę uważać, bo każdy kij ma dwa końce. Łatwo jest komuś "zrobić źle", gorzej, że to "zrobienie źle" wraca i to ze zdwojoną siłą (dotyczy to zarówno życzenia komuś źle jak i czarów - i tych bardziej). Także, jeśli któraś się tak bawi, to życzę powodzenia.

Всё ещё возможно

PostNapisane: 04-03-2008 13:28 
Fretkoświr
Fretkoświr
Kobiety
F.A.A.

fretki: Albert, Mississipi, SpeedUcha, Księciunio-Gapcio, Linka-Pętelka na zawsze w moim sercu [*]
:shock:
kle0 - czy Ty możesz wyjaśnić swoje słowa? Bo po tym, co napisała Jo_....

PostNapisane: 04-03-2008 13:30 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
To się dopisze z ostatnimi wyjaśnieniami.
Będę przypominała do znudzenia, maluchy mają umowę kastracyjną a w metrykach adnotację "nie do rozrodu"

Gabi, kle0 ma na myśli to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karma

Chyba faktycznie wierzy, że ludzie tańczą wojenne tańce przy ognisku, tylko dlatego, żeby jej zaszkodzić, ktoś mu powinien przemyśleć o czym pisze i w co wierzy :lol:

Poprosiłam o pomoc hodowcę z linii ojca Cosmo, aby prześwietlił reproduktorów i ewentualne inne potomstwo tych zwierząt, w ŻADNYM przypadku nie stwierdzono anomalii czy nadliczbowego palca.
To samo zostało wcześniej określone przy linii matki Cosmo, dodatkowo, wystąpienie takiej anomalii (tak samo jak braku oka lub krótszego ogonka) może być spowodowane wpływem chemii na organizm matki w czasie ciąży LUB ojca (a ciągnąć dalej, jest to również możliwe w przypadku babki, dziadka, prababki, pradziadka... i pech chciał, że mogło wyjść dopiero teraz)
I nadal będę uparcie powtarzać, że nie są to specjalne eksperymenty (jak to meyham próbuje wmówić) osoby, które mają choć nikłą wiedzę o hodowlach, jak powstawały nowe gatunki, odmiany, rasy, wiedzą, że każde skojarzenie danych osobników NIE jest doskonaleniem samym w sobie, ale stwarzaniem sytuacji, która umożliwi w pewnym momencie zaistnienie sytuacji, w której proces doskonalenia gatunku może być poczęty. Każda znana rasa psów, kotów, koni, ryb, gadów i płazów oraz roślin, została stworzona przez EKSPERYMENTOWANIE na ich genach, kształtując dane zwierze czy roślinę na potrzeby człowieka. Zwykłe połączenie tchórza z albinosem JEST eksperymentem, czemu? Bo od razu nasuwa się pytanie, "co z tego wyjdzie".
Doskonaleniem nie nazywamy łączenie tej samej samicy z tym samym samcem przez kilka lat, doskonaleniem nie nazywamy łączenia dwóch albinosów po albinosach, ekstremalnych łączeń kolorów, żeby wyszły najbardziej łaciate, można tak wymieniać długo.
To na razie tyle.

PostNapisane: 04-03-2008 13:44 
Fretkoświr
Fretkoświr
Zołzy i Zołziki
Kobiety

Tylko dobrze jak za "eksperymentowanie" - zwłaszcza na żywych organizmach - biorą się osoby o szerokiej wiedzy w danej dziedzinie, a nie osoby, którym wydaje się, że mają wiedzę - prawda?

Mnie dobija naginanie informacji wg tego, co akurat danej osobie pasuje. Czyli np. była mowa o tym, żeby nie kryć samic młodszych niż 10 miesięcy i dopóki pewne osoby nie dopuszczały swoich samic, ryczały na wszystkich, którzy mieli pomysł krycia samicy młodszej samicy, że nie można, a jak zaczęło im pasować krycie własnej młodszej samicy, twierdzą, że nie ma w tym nic złego.

Всё ещё возможно

PostNapisane: 04-03-2008 13:52 
ZBANOWANY
Fretkoświr
Fretkoświr

fretki: Arti, Ritmo, Lulu, Farsa, Pitaja, Lucjan
Jo, boisz sie nazwać te osoby po imieniu?
Nie będę zaczynała tu dyskusji o wieku do krycia, jest w tym celu stosowny temat, tak?

Cytuj:
Tylko dobrze jak za "eksperymentowanie" - zwłaszcza na żywych organizmach - biorą się osoby o szerokiej wiedzy w danej dziedzinie, a nie osoby, którym wydaje się, że mają wiedzę - prawda?

Ależ oczywiście, problem w tym, że jak na razie nie widać na horyzoncie hodowców, którzy taką wiedzę posiadają, ale mimo to kryją osobniki po których nie widzą jakich szczeniąt oczekiwać.
Powtarzam, każde krycie zwierząt, których wzorzec i mapa genotypowa nie istnieje, jest swoistym eksperymentem.

PostNapisane: 04-03-2008 13:53 
Admin
Admin
Kolegium FFR
OSY
Kobiety
F.A.A.

harpia, to ustal może z ewą37 jakie to eksperymenty, bo to ewa37 pisze kilkakrotnie o hodowli ekperymentalnej, dla dobra nauki, a w zacytowanym przeze mnie ogloszeniu nie ma o tym mowy, jest za to mowa o metryczkach OSHF.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1